Pagrindinis / Dokumentika / Tolyn į kosmosą
Tolyn į kosmosą
Žiūrėti online
 • Pažymėti
12-11-2019

Tolyn į kosmosą The Farthest

1977 m. nuo Žemės atsiplėšė dvyniai kosminiai zondai „Voyager“. Jie – vienas didžiausių žmonijos pasiekimų. Per 40 metų zondai nuskriejo 12 milijardų mylių ir, už savęs palikę Saulės sistemą, atsidūrė neaprėpiamoje tarpžvaigždinėje erdvėje – toliau nei bet koks kitas žmogaus sukurtas objektas.

Filmas „Tolyn į kosmosą“ („The Farthest“, rež. Emer Reynolds) – tai meilės laiškas mokslui, kuriame naudojama archyvinė medžiaga, nufilmuota vykstant zondų konstravimo procesui. Jį komentuoja mokslo žurnalistė Goda Raibytė, pati šį rudenį buvusi viename NASA centrų Los Andžele ir kalbinusi misijos vadovą Edwardą Stone‘ą. „Sakoma, kad mokslas nebaigtas, kol nėra tinkamai iškomunikuotas. Taigi jo populiarinimas yra ne tik dalis mokslininko darbo, bet ir gyvybiškai svarbus procesas visam mokslui.

Misijai „Voyager“ čia kol kas nėra lygių. Kelionę pradėję 1977 m., „Voyager 1“ ir „Voyager 2“ atskleidė menkai iki tol pažintų pasaulių įvairovę ir iš esmės pakeitė mokslininkų suvokimą apie Saulės sistemą. Tačiau to buvo negana. Pergudravę federalinę valdžią ir net save, mokslininkai nukreipė zondus į tarpžvaigždinę erdvę. Dabar „Voyager 1“ yra toliausiai nuo Žemės skriejantis žmonių sukurtas aparatas, 2012 m. oficialiai palikęs Saulės sistemą. Džiugina tai, kad prie „Voyager 1“ rankas prikišo ir lietuvių kilmės profesorius Jonas Žmuidzinas. Būtent jo sukurta technologija padėjo nustatyti, kad zondas jau pasiekė tarpžvaigždinę erdvę. „Voyager“ kosmose skries amžinai – net tada, kai Saulė jau seniai bus sunaikinusi Žemę. Kaip sakė vyriausiasis misijos mokslininkas Edwardas Stone‘as, zondai taps mūsų planetos ambasadoriais nežemiškoms civilizacijoms.
O kol kas „Voyager 1“ ir „Voyager 2“ į Žemę kasdien siunčia naujus duomenis.
Daugiau

Režisierius: Emer Reynolds

Aktoriai: Frank Drake, Carolyn Porco, John Casani, Lawrence Krauss, Timothy Ferris ...

Žanras: Dokumentinis, Istorinis

Metai: 2017

Šalis: Ireland

Trukmė: 121

Kalba: Lietuvių (Profesionalus, vienbalsis)

Reitingas

 • 8.13 186
 • 22
 • 5
KOMENTARAI 4
avatar
Pridėjimo taisyklės

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.

 1. scorpion2020 26 lapkričio 2019 18:39
  1. +1
  tikriausiai mazai zinai apie voyager 1 ir kur siuo metu jis yra ,juk tai palydovas ,kuris skrenda be atgalio namo ,gerokai uz musu sistemos ribu ,galima pasiziureti kaip siuo metu jis yra kokius duomenis siuncia.voyager 1 vis dar po 42 metu . https://voyager.jpl.nasa.gov/mission/status/
 2. kipsas808 19 lapkričio 2019 14:58
  1. 0
  cia tik galima primti kaip fantastini filma o ne dokumentika nes gyvenime niekur nuskryde nebuvo negali iskristi net is zemosios orbitos sluoksnio amerikieciam cia tik zeti toki suda nes jie pasakom ziaurei tiki
  1. Kinder 27 lapkričio 2019 00:00
   1. 0
   Tai nori pasakyt kad menulis zemojoj orbitoi yra?
  2. sidla 27 gruodžio 2019 12:41
   1. 0
   isuk tablete isskrisi dar ne i viena orbita