Pagrindinis / Filmai / Prie amžinybės vartų

Prie amžinybės vartų

At Eternity's Gate
Treileris
Pridėti
Žiūrėti
6.9 7.068 2018 Drama, Biografinis
Vincentas van Gogas – dailininkas, kuriam gyvam esant, buvo parduotas vos vienas jo darbas, o mūsų laikais jo kūriniai yra vieni brangiausių visų laikų aukcionuose parduodamų paveikslų. O dar garsioji jo ausies istorija….

Nepripažinto, vidinių demonų kamuojamo ir beprotiškai talentingo menininko istorija masina ir kino kūrėjus.

Naujausioje juostoje Vincentas van Gogas (akt. Willem Dafoe), paragintas savo bičiulio, taip pat dailininko Polo Gogeno (aktorius Oscar Isaac), iš Paryžiaus šurmulio persikelia į ramų Prancūzijos Arlio miestelį.

Pabėgimas nuo didmiesčio triukšmo ir pagundų išeina į naudą – menininką įkvepia rami, idiliška ir nuostabiai graži kaimo gamta ir būtent čia V. van Gogas nutapo garsiausius savo darbus.

Tačiau yra ir tamsioji naujo gyvenimo pusė: neišsilavinusių vietinių įtarumas menininko atžvilgiu dažnai perauga į neapykantą; o dar svarbiau – savo bjaurias galvas vis drąsiau ima kelti vidiniai dailininko demonai.

V. van Gogas guodžiasi jį nuolat lankančiam broliui Teo (aktorius Rupert Friend), su vietiniu kunigu (akt. Mads Mikkelsen) aistringai diskutuoja apie Dievą, su siaubu suvokia stiprėjančią savo beprotybę ir lyg pamišęs tapo, tapo, tapo…

Lyg nujausdamas, kad jo, dar nesulaukusio keturiasdešimties, dienos jau suskaičiuotos. Lyg žinodamas, kad jau stovi prie amžinybės vartų…

Pirmasis vaidybinis filmas apie žymųjį olandų menininką V.van Gogą pasirodė dar 1956 m., kuriame V. van Gogą įkūnijo legendinis Kirk Douglas. Iki šiol apie V. van Gogą yra sukurta beveik 20 filmų ir televizijos serialų.
Režisierius:
Aktoriai:
Šalis:
UK, France, USA
Trukmė:
111
Kalba:
Lietuvių (Profesionalus, vienbalsis)
Komentarai
 1. KinoKritikas
  30 sausio 2020 12:26
  Lengvas filmas, ir įdomi istorija apie vieną žinomiausių dailininkų. Filme nėra sunkių temų gvildenimo, nereikia per daug mąstyti apie kažkokią užslėptą prasmę, galima tiesiog grožėtis gamtos ir dailininko kuriamų darbų estetika, pagal jų koloritą nuspalvintas ir pats filmas. Taip pat galima įsijausti į visuomenės atstumto, išjuokiamo už savo kitoniškumą žmogaus vaidmenį. Juosta patiks prijaučiantiems menui, mėgstantiems biografines dramas. O gerai neišmanantiems van Gogo gyvenimo, gal paskatins juo pasidomėti.
 2. 2009
  26 lapkričio 2019 23:04
  Nuostabus filmas. Man visai nepasirode nuobodus.
 3. Orestas2000
  26 lapkričio 2019 16:58
  Filmas neblogas toks kad nuobodokas gale jo filmą sutrumpinti nerodidami tiek pasivaikščiojimų ir filmas nebūtų nuobodus toks ir operatoriaus darbas su kamera tiesiog niekam tikęs 6/10
 4. Zarinas
  25 lapkričio 2019 11:06
  Super.Aciu kad idedate tokio tipo filmu
komentarą
Taisyklės