Pagrindinis / Filmai / Ištrinta tapatybė
Ištrinta tapatybė
Žiūrėti online
 • Pažymėti

Treileris:

BDRip 12-01-2020

Ištrinta tapatybė Boy Erased

Joel Edgerton yra ne tik geras aktorius, bet ir neblogas režisierius. Mistinis trileris „Dovana“ (2015), kurį pastarasis režisavo, išsiskyrė nebloga siaubo atmosfera, tad atrodė, kad aktorius susidomėjo mistiniais trileriais, bet daug ką nustebino, kai jis pasiryžo kurti LGBT tematikos filmą pagal amerikiečių advokato Gerrard Conley memuarus „Ištrintas berniukas“ (angl. Boy Erased) (2018), kuriame pasakojami jo jaunystės metai, kai tik pradėjo studijuoti, jo labai tikinčioje šeimoje. Pajutęs, kad jam patinka vaikinai, jis pradeda jausti savo kambariokui (irgi religingam!) aistrą, pasijaučia sumišęs, kadangi religija draudžia bet kokius kitokius santykius...

Iš tikrųjų filmas ganėtinai slogus, tačiau nuteikia ganėtinai gurmaniškam seansui, bet netrukus imi nebetikėti šiuo filmu. Kodėl? Viskas daugiau ar mažiau perteikiama draminiu parodomuoju pernelyg edukaciniu stiliumi, kas iš esmės nėra labai prastai, tačiau pernelyg primena tuos pagraudenimus apie susipriešinusį LGBT ir religinių asmenų pasaulį. Ne dėl to, kad problema perteikiama kažkaip sudėtingai, bet dėl to, kad viskas supaprastinama iki atskirų paveikslėlių, užliūliuojant romantine muzika. Pavyzdžiui, kad ir scena, kai aktorė Nicole Kidman atneša vyrui skyrybų dokumentus, o Russell Crowe pabučiuoja jai ranką – na, mirtis alyvose, kaip viskas dirbtina ir netikra. Ir tokių nusaldintų scenų prifarširuotas visas filmas. Kur kas emocingiau žiūrovas tikriausiai priima vaikino potyrius homoseksualų perauklėjimo mokykloje, kurioje kvalifikacijos neturintys militaristinio ir religinio matymo vyrukai žeminančiai stengiasi palaužti jaunuolius, kitaip sakant, perinstaliuoti smegenis.

Pagrindinį vaidmenį atliko iš esmės, mano supratimu, dabar vienas geriausių jaunosios kartos aktorių Lucas Hedges, kuris atlieka pritrenkiančius vaidmenis. Šįkart jis ir vėl neprašovė su vaidmeniu pro šalį. Apskritai aktoriams lyg ir neturiu priekaištų, čia ir N. Kidman motiniška, čia ir tėviškas Russell Crove, sušmėžuoja ir kino genijus režisierius Xavier Dolan... Manau, Joel Edgertonui tiesiog pritrūko gilesnio nėrimo į šią istoriją, vietomis jis per lengvas, per saldus, netikras filmas, nes pataikaujama masiniam žiūrovui, bet kartu ir balansuoja ant ribos, nes norima filmą išlaikyti „rimtu“, bet ne per daug, kad jo neįveiktų vidutinis žiūrovas. Trūko man ir vidinio gyvastingumo, traumuojančio ir susipriešinusių įsitikinimų padarinių. Pasakysiu taip: filmas pernelyg teisingas. Panašiai nutiko ir su panašaus turinio ir stiliaus filmu „Gražus berniukas“ apie narkomaną jaunuolį, kurį rodė per Kino pavasarį. Kažkaip iš viso panašaus stiliaus trijulės „Ištrintas berniukas“, „Gražus berniukas“ ir „Benas grįžo namo“, kuriame irgi pagrindinį vaidmenį atliko L. Hedges, labiausiai dėl aštresnės pozicijos patiko „Benas grįžo namo“, o kiti nepritempia dėl tos kaip vėžys į kaulus įsimetusios štampuotos ir pernelyg šabloniškos režisūros.
Daugiau
Režisierius:

Žanras: Drama, Biografinis

Metai: 2018

Šalis: Australia, USA

Trukmė: 115

Kalba: Lietuvių (Profesionalus, vienbalsis)

Reitingas

 • 6.924 718
 • 6.5225 353
 • 58
 • 18
Vartotojų įvertinimas
58 18
KOMENTARAI 5
avatar
Pridėjimo taisyklės

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.

 1. Kamilė 11 kovo 2020 19:27
  1. 0
  Nuostabus filmas! Vertas demesio.
 2. UnknownSuspect 14 sausio 2020 01:01
  1. +1
  Fu LGBT filmams, net bloga darosi
  1. valan0714 15 sausio 2020 20:39
   1. +2
   Pritariu išsakytai jūsų minčiai
   1. Ąžuolas 6 gegužės 2020 21:39
    1. 0
    Keista, kad esą dar tokių kampuotų figūrų :))
    p.s. tikiuosi, kad bent kitame gyvenime suprasite, jog yra ne tik vyras ir moteris šiame pasaulyje, bet ir visokios pakraipos, visokie gyvunėliai, įvairiausiu pasaulio spalvų augalai ir viskas ką mes matom, bet nihuja nesuprantam... (ir tai nereiškia, kad turi būti būtent taip kaip tu manai :) )
 3. Orestas2000 12 sausio 2020 12:57
  1. 0
  Neblogas filmas iteaukentis rimtiems žiūrovams patariu pažiūrėti tiems kas mėgsta rimtą kiną 9/10