Pagrindinis / Animacija / Stebuklingi Šihiros nuotykiai dvasių pasaulyje
Stebuklingi Šihiros nuotykiai dvasių pasaulyje
Žiūrėti online
 • Pažymėti
BDRip 2-08-2014

Stebuklingi Šihiros nuotykiai dvasių pasaulyje Spirited Away

Animacijos šedevrus kuriantis legendinis anime režisierius ir scenaristas Hayao Miyazaki pasauliui žinomas kaip vienas talentingiausių kino kūrėjų. Jis laikomas tikru stebukladariu, sėkmingai įrodančiu, kad klasikinė pieštinė animacija gali buti patraukli ir vis dar žavėti.

Apie Hayao Miyazaki pasaulis sužinojo po jo sukurto filmo „Princesė Mononokė“ (1997 m.). Tai jau klasika tapęs vienas iš penkių daugiausiai anime istorijoje uždirbusių kino projektų, kuris į kino teatrų kasas sunešė virš 159 milijonų dolerių. „Princesė Mononokė“ išgarsino legendinį animatorių Vakaruose.
Vėliau kitas šio kūrėjo „Oskaru“ apdovanotas šedevras “Stebuklingi Šihiros nuotykiai Dvasių pasaulyje” (2001) pajamomis savo gimtojoje šalyje “paskandino” “Titaniką”, surinkęs daugiau nei 230 mln. JAV dolerių ir tapęs visų laikų pelningiausiu filmu Japonijoje.

Dėl finansinės sėkės Hayao Miyazaki filmai yra lyginami su Walt‘o Disney‘aus studijos kūriniais. O neseniai „Times“ Hayao Miyazaki išrinko vienu iš daugiausiai uždirbančių Azijos gyventojų per pastaruosius 60 metų.

Beveik kiekvienas Hayao Miyazaki filmas laikomas šedevru ir sulaukia didžiulės komercinės sėkmės. Jo kūriniai stebina ne tik įspūdinga dailininko technika, bet ir neribota fantazija, siužeto, veikėjų sudėtingumu ir neįtikėtinu vizualumu. Animatoriaus kūrybai didžiulę įtaką darė tokie rašytojai kaip Antuanas de Sent Egziuperi, Roald‘as Dahl‘as, Ursula K. Le Guin Diana Wynne Jones ir kiti. Kūrėjo filmai yra skirti absoliučiai visiems - nuo mažiausių iki vyriausių kino filmų žiūrovų.

Pasaulio kino kritikai daugelį Hayao Miyazaki juostų lygina su vienomis nuostabiausių pasaulyje istorijų “Alisa stebuklų šalyje” ir “Mažasis princas”.


Maža mergaitė Šihira kartu su savo tėvais paslaptingu miško tuneliu patenka į keistą dar neregėtą miestą: visos gatvės išstatytos stalais, ant stalų gardžiausi patiekalai ir gėrimai.

Šihiros tėvai pasiduoda pagunda ir ima ragauti visų gėrybių. Deja netrukus užburtame Dvasių pasaulyje jie virsta kiaulėmis. Šihira suvokia likusi viena paslaptingame mieste, kurioje nematomi gyventojai nemato ir jos pačios.

Mergaitė stoja į kovą prieš Dvasias, Paslaptis, Burtus ir Užkeikimus, kad susigrąžintų savo tėvus.
Daugiau nei 2 valandų trukmės fantastinė veiksmo juosta “Stebuklingi Šihiros nuotykiai Dvasių pasaulyje” buvo piešta ne kompiuterio, o rankų pagalba. Visos spalvos ir tekstūros yra įspūdingos, o mistiką ir stebuklus perteikiantys efektai prilygsta žmogaus fantazijoms ir svajonėms.
Pagal statistinį vidutinį kino žiūrovų lankomumo rodiklį Japonijoje, fantastinė veiksmo juosta “Stebuklingi Šihiros nuotykiai Dvasių pasaulyje” pasiekė visų laikų žiūrimumo rekordą: vidutiniškai vienas kino teatro lankytojas šią juostą kino teatre žiūrėjo net aštuonis kartus!

Filmas 2003 pelnė "Oskarą" kaip geriausias animacinis filmas. Kiti 41 laimėjimas ir 19 nominacijų.
Daugiau

Režisierius: Hayao Miyazaki

Aktoriai: Rumi Hîragi, Miyu Irino, Mari Natsuki, Takashi Naitô, Yasuko Sawaguchi, Tatsuya Gashûin, Ryûnosuke Kamiki, Yumi Tamai, Yô Ôizumi, Koba Hayashi, Tsunehiko Kamijô, Takehiko Ono, Bunta Sugawara, Noriko Kitou, Shiro Saito ...

Žanras: Animacinis, Nuotykių

Metai: 2001

Šalis: Japan

Kalba: Lietuvių (Profesionalus, daugiabalsis)

Reitingas

 • 8.6537 514
 • 8.431222 950
 • 62,5
 • -2,5
KOMENTARAI 6
avatar
Pridėjimo taisyklės

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.

 1. SwanB 29 gruodžio 2019 18:34
  1. 0
  Labai labai fainas filmukas, prasmingas ir įdomus. Iš tokios pat serijos yra filmukai "Haulo pilis" ir " Princesė Mononokė". Mačiau visus, bet senokai. Ir pažiūrėti galiu dar ne kartą :) Tai ne tie dabartiniai "nulipdyti" filmai, praktiškai visi vienodi, tik veikėjai kiti.
 2. slapcius 9 gruodžio 2018 00:58
  1. 0
  Visi Ghibli studijos filmai ypatingi, gilus. "Į jonvabalių šviesos mišką" irgi rekomenduoju
  1. Atsakymas 4 liepos 2019 21:01
   1. 0
   100% sutinku!
 3. Orgy 9 gegužės 2017 23:20
  1. +2
  taip pat reiktu paziureti ir Princess Mononoke (1997).
  parodikit vaikams ir pacius itrauks:)
 4. Ieskantis 26 gruodžio 2016 14:39
  1. +3
  Filmukas kuris tik visiems. Ir labiau yra sukurtas suaugusio zmogaus protui nes parodo zmogaus ydas. Daugelis vaiku gali del to nesuprasti filmo esmes. Ir zinoma Oskaro uz dyka niekam nedalina.
 5. RiseANDshinE 18 rugpjūčio 2016 22:03
  1. +3
  Ziureti si anime yra kaip isgyventi sapna ar svajone. Tai tarsi vaizdas atejas i pasamone is kito pasaulio... Ziureti, kaip atidaryti duris giliai i savo mintis ir už tu duru slypi visa tavo vaizduote. 10/10