Troja
Žiūrėti online
  • Pažymėti
BDRip 14-08-2014

Troja Troy

Senovės Graikijoje dviejų legendinių mylimųjų – Pario, Trojos princo, ir Elenos, Spartos karalienės, - aistra įplieskia karą, kuris sužlugdė civilizaciją. Kai Paris pagrobia Eleną iš jos vyro karaliaus Menelajo, kyla milžiniškas konfliktas. Konfliktas su Menelajumi reiškia konfliktą su Agamemnonu, galingu Mikėnų valdovu, kuris netrukus ima vienyti graikų karius žygiui į Troją tam, kad sugrąžintų Heleną ir apgintų suterštą brolio garbę. Nors iš tiesų tai tėra gudri priedanga Agamemnono asmeniniams tikslams pasiekti: nugalėjęs Troją, jis taptų vieninteliu didžiosios imperijos karaliumi.

Milžiniška siena apsupta Troja, valdoma Karaliaus Priamo ir ginama princo Hektoro, buvo vienintelė likusi citadelė, kurios negalėjo pralaužti dar nei viena armija. Miestiečiai tikėjosi, kad ir šį kartą jie sugebės apginti miestą.

Garsiausias visų laikų karys – Achilas – nugalės Troją arba gėdingai pralaimės. Arogantiškas, maištingas ir nenugalimas Achilas yra ištikimas tik pats sau ir jam tėra svarbi tik asmeninė šlovė, todėl jis nutaria pulti Troją po Agamemnono vėliava. Pulti ir nugalėti. Tačiau netikėta meilė visiškai pakeičia Achilo likimą...

Susigrums du pasauliai. Dėl šlovės ir gerbės. Tūkstančiai kris kovoje. Tauta ir civilizacija bus nušluota nuo žemės paviršiaus. Viskas – dėl meilės...

Stulbinančios kovų scenos, tobula Brado Pitto vaidyba, gerai žinoma ir puikiai papasakota istorija, efektingos masinės scenos, nepakartajoma scenografija – viskas susilieja į nepamirštamą reginį.

Filmo gamybos mąstus nesunkai galima suvokti jau filmavimo aikštelėje, kurioje kasdien sukiojosi apie 1000 masuotės žmonių, o pati aikštelė įrengta milžiniškoje XVII a. tvirtovėje, išsidėsčiusioje Maltos sostinės Valetos priemestyje. Prieš keletą metų toje pačioje tvirtovėje buvo filmuojamas „Gladiatorius“, o šįkart ji pasirinkta kaip puiki vieta senoviniam Trojos miestui atkurti. Papildomų statinių (Poseidono šventykla, Trojos arklys ir kt.) statyba užtruko net 5 mėnesius.

„Manau, kad mūsų filmavimo aikštelė yra viena didžiausių šiuolaikinio kino istorijoje“, - sako septintąjį dešimtmetį perkopęs filmo režsierius Wolfgangas Petersenas. „Mano tikslas buvo sukurti kuo tikresnį ir autentiškesnį filmą, kad žmonės pajustų, kaip viskas buvo ir vyko anuomet, todėl stengėmės naudoti kuo mažiau kompiuterinių efektų“, - tvirtina režisierius.

„Trojos“ filmavimas vyko daugiau nei 5 mėnesius ir buvo filmuojamas trijose šalyse. Pagrindinai interjerai buvo nufilmuoti Londone Sheppertono studijoje, Trojos miestas – minėtoje tvirtovėje Maltoje, o pagrindinės mūšio scenos – Meksikoje.

Pirmas dalykas, kurį visi "Trojos" aktoriai turėjo padaryti ruošdamiesi filmui, buvo perskaityti Homero "Iliadą".

"Trojos" kovos scenos vyksta kepinant karštai saulei. Kraujas, prakaitas, ašaros – viskas yra tikra ir neįtikėtinai sunku", - sako režisierius. Siekiant suteikti kuo daugiau tikroviškumo kovų scenoms net filmo opratoriai filmavimo aikštelėje dėvdavo šalmus ir su rankinėmis kameromis bėgiodavo tarp kovotojų.

Kai tik Davido Benioffo scenarijus pradėjo cirkuliuoti Holivude, savo norą vaidinti milžiniškame 200 milijonų dolerių vertės projekte pareiškė visos pirmo ryškumo žvagždės. Tarp jų buvo ir Bradas Pittas. "Aš iš karto pasakiau, kad jis būtų idealiausias pasirinkimas ir beveik jau tada viskas buvo nutarta", - prisimena režisierius. Netrukus buvo parinkti ir kiti aktoriai: kylanti Australijos žvaigždė Ericas Bana Hektoro vaidmeniui ir Oralndo Bloomas Pario vaidmeniui. Aktoriai-legendos Peteris O‘Toolas ir Julie Christie buvo pakviesti vaidinti Trojos karalių Priamą ir Achilo motiną Tetidę, o puikūs britų aktoriai Brianas Coxas, Seanas Beanas ir Brendanas Gleesonas – Agamemnoną, Odisėją ir Menelają.

Pagrindinė aktorių komanda jau buvo surinkta, tik vis dar trūko aktorės, galinčios atlikti gražiosios Helenos vaidmenį. Filmo režisierius sako, kad Helenos vaidmeniui jis norėjo atrasti naują veidą, pasauliui dar nežinomą aktorę. Mes ieškojome aktorės net šešis mėnesius, bet pagaliau suradome Diane Kruger. Buvusi balerina ir top modelis vokiečių kilmės aktorė iki "Trojos" tebuvo dirbusi vos keliuose filmuose.
Daugiau

Režisierius: Wolfgang Petersen

Aktoriai: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom, Diane Kruger, Sean Bean, John Shrapnel, Brendan Gleeson, Rose Byrne, Peter O`Toole, Tyler Mane, Julian Glover, Brian Cox ...

Žanras: Drama, Veiksmo, Romantinis, Istorinis

Metai: 2004

Šalis: USA

Kalba: Lietuvių (Profesionalus, dvibalsis)

Reitingas

  • 7.2430 243
  • 8.022181 348
  • 56
  • 3
KOMENTARAI 1
avatar
Pridėjimo taisyklės

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.

  1. Įvertintojas_ 18 gegužės 2019 16:57
    1. +1
    Žiūriu 3 karta niekaip neatsibosta labai geras karo filmas. Ir vienas ilgiausiu mano matytu filmu. 10/10 ●●●●●●♡♡♡♡♡LEGENDA♡♡♡♡■●■●■●■●■●■● PAZIUREKIT BELKAI IDOMUS■■■■■■■■■■■■■■