Pagrindinis / Serialai / Sopranai: Mafijos kronika
1-10-2015

Sopranai: Mafijos kronika The Sopranos

Pridėta: 1 Sezonas

Prieš dešimt metų HBO nusipirko „Sopranų“ scenarijų, bet niekas – nei Davidas Chase‘as, nei pagrindinis aktorius Jamesas Gandolfinis, nei kas nors iš kūrybinės grupės – netikėjo, kad serialas kada nors bus sukurtas. Dabar tokie žurnalai kaip „Vanity Fair“ „Sopranus“ vadina ko gero didžiausiu šių dienų pop kultūros šedevru.

Prestižiškiausias TV pasaulyje „Emmy“ apdovanojimas vainikavo kokybiškai naują, istorinį žingsnį TV serialų istorijoje. Savo dramaturgija ir stilistika serialo autorius Davidas Chase’as ir jo sukurtieji nepakartojami personažai - Tonis Soprano su savo didele ir pakrikusia šeima bei “atliekų verslo” partneriais ir konkurentais madas televizijoje diktavo beveik 7 metus.

Per savo gyvavimo istoriją “Sopranai” pelnė net 5 „Aukso gaublius“ ir dar 75 kitus apdovanojimus bei buvo beveik 200 kartų nominuoti įvairaus lygio TV apdovanojimams.

Apdovanojimo atsiimti į sceną išėjusi “Sopranų” aktorių ir kūrėjų komanda buvo sutikta salės plojimais stovint. 61 metų serialo sumanytojas ir kūrėjas Davidas Chase’as lygiai prieš 10 metų pasiūlęs “Sopranus” televizijai ir labai sunkiai “prastūmęs” mafijinio serialo apie žmonių tarpusavio santykius idėją, sukūrė visas 86 “Sopranų” serijas. Dabar jos jau aukso raidėmis įrašytos į TV istoriją.

Sopranai tikrai egzistavo, kaip DeCavalcante seima New Jersey. Seima patyre didziuli smugi po to, kai 1999m. seimos bosas Vincent Palermo sutiko bendradarbiauti su FTB ir nuo 1999-2005m. buvo nuteisti 45 sios seimos nariai. Italu mafija turejo didziule galia iki 1970m., kai JAV buvo priimtas RICO istatymas (Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act), kurio pagalba buvo daug lengviau apkaltinami ir baudziami asmenys, kurie buvo siejami arba priklause organizuotam susivienijimui. Italu mafija yra giliu tradiciju, i ja negali patekti ne italas, arba bent jau tavo tevas turi buti 100% italas, visi priimtieji praeina ceremonija, kai prisieki istikimybe iki mirties seimai. Dabartine mafija JAV atsirado nuo 1931m., buvo priimta komisija ir New Yorkas bei kiti JAV miestai buvo suskirstiti i seimas. Iki siu dienu New Yorke yra penkios seimos: Colombo, Gambino, Lucchese, Bonanno, Genovese. Visu laiku Capo di tutti capi arba kitaip visu bosu bosas yra laikomas Carlo Gambino, valdes Gambino seima New Yorke nuo 1957-1976.
Daugiau

Žanras: Kriminalinis, Drama

Metai: 1999

Šalis: USA

Kalba: Lietuvių (Mėgėjiškas, vienbalsis)

Reitingas

  • 9.2227 131
  • 8.6839 687
  • 60,5
  • -3,5
Vartotojų įvertinimas
60,5 -3,5
KOMENTARAI 1
avatar
Pridėjimo taisyklės

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.

  1. don karleone 14 sausio 2016 16:46
    1. 0
    galetu isversti i lietuviu kalba visus sezonus