Pagrindinis / Filmai / Išsigimėliai
Išsigimėliai
Žiūrėti online
 • Pažymėti

Treileris:

11-07-2018

Išsigimėliai Freaks

Režisierius Todas Browningas 1932 m. sukūręs filmą: „Išsigimėliai“ (Freaks, 1932) padarė iki tol neregėtą dalyką – užuot naudojęs kostiumus ir grimą, nufilmavo realius fizinių trūkumų turinčius žmones. Toks žingsnis pribloškė tų laikų žiūrovus, ir „Išsigimėliams“ greitai buvo užlipdyta kultinės klasikos etiketė.

Filmas buvo uždraustas Italijoje, Anglijoje, Suomijoje, Airijoje, Australijoje, dar ir šiandien jis uždraustas kai kuriose Amerikos valstijose. Filmas buvo priskirtas siaubo filmų kategorijai, kadangi mažai kas tais laikais tokio keisto tipo filmą galėjo palaikyti drama. Jis išgąsdino begalę žmonių, kurie nebuvo pasiruošę tokiam filmui. Režisierius verčia mus pažiūrėti į pasaulį „išsigimėlių akimis“. Jie – geraširdžiai, mieli žmonės, o „sveikieji“ gali būti bjaurūs ir atstumiantys. Todas Browningas stengiasi įtikinti mus tuo, kad nereikia bijoti kitokio ūgio, trijų rankų, raudonų plaukų, nes „kiekvienas iš mūsų turi savo kuprą“, – sako dailininkas James Christensen ir čia pat mums padovanoja „savo romiųjų kuprelių“ ciklą.

Sunku ką ir pasakyti apie šią juostą kas jau šimtą kartų buvo pasakyta. Dabar, kai filmas nebetrikdo tiek daug žmonių kaip 1932-iaisiais galime iš tiesų įžvelgti, kad tai yra ne siaubas, o drama su dalele dokumentikos.

Siužetas pasakoja apie 4 dešimtmečio cirko ir išsigimėlių parodos (taip vadinamų "freak shows", dar tais laikais kai jie buvo populiarūs) užkulisius. Neužauga Hansas (Harry Earles) įsimylį oro trapecijos atlikėją Kleopatrą (Olga Baclanova). Kleopatra tik naudojasi jo dėmesiu dėl pramogos ir turi romaną su Herakliu (Henry Victor). Netrukus porelė išgirsta apie didelį Hanso palikimą ir nusprendžia jį pasisavinti. Kleopatrai tik reikės ištekėti už neūžaugos ir jį nunuodyti. Kadangi filmas vyksta tokioje avangardinėje aplinkoje, čia sutiksime begalę keistų personažų, kaip žmogų-skeletą, Siamo dvynes, bekojį žmogų, barzdotą moterį, asmenį turintį vyriškų ir moteriškų bruožų, protiškai atsilikusį "mažagalvį" su išplėstu veidu, žmogų-liemenį, kuris neturi nei rankų, nei kojų ir begalę kitų. Filmas tiesiog nenustoja į ekraną mėtyti vis keistesnes asmenybes laikui bėgant. Gal kas galvoja, kaip jiems pavyko padaryti tokį įtikinama grimą? Atsakymas paprastas, visi šiame filme pavaizduoti keistuoliai yra tikri išsigimėliai, užtat čia ir išryškėja filmo dokumentikos dalelės.

1932-ųjų Išsigimėliai, paremtas 1923 trumpa istorija. Vienas svarbiausių, įsimintiniausių ir kontraversiškiausių filmų kino istorijoje. Filmas turėjo penkias galimas pabaigas (keletas iš jų dar yra likusios kolekcininkų rankose), bet dėl jų žiaurumo buvo pakeistos, pats filmas po išleidimo buvo tiksliai nežinomam laikui uždraustas Australijoje, o Jugntinės Karalystės uždraudė jį rodyti kino teatruose, iki 1952-ųjų, po to dar kartą iki 1963-ųjų, tai vienas ilgiausių Jungtinių Karalysčių kino draudimų istorijoje.
Daugiau
Režisierius:

Žanras: Drama, Siaubo

Metai: 1932

Šalis: USA

Kalba: Lietuvių (Mėgėjiškas, vienbalsis)

Reitingas

 • 7.936 071
 • 7.7958 128
 • 36,5
 • -6,5
Vartotojų įvertinimas
36,5 -6,5
KOMENTARAI 6
Informacija
Посетители, находящиеся в группе Svečiai, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.

 1. Vidas Rimdzius 23 liepos 2018 21:06
  1. 0
  Wow tikrai geras ir juokingas filmas, kaip tu laiku rodytas filmas tai nuostabu
 2. Zarinas 23 liepos 2018 00:44
  1. 0
  puikus filmas is vaikystes.Auksinis Holivudo laikotarpis
 3. Ja-Ja 20 liepos 2018 21:49
  1. 0
  Nugis tikrai puikus filmas. Siužetas paprastutis, bet užtatai pamatai žmones su negalia, kurie yra tikri, o ne sukurti stilistų ar kompiuterio pagalba.
 4. FILMINA 12 liepos 2018 22:18
  1. +3
  Stebiuosi tu laiku,kureju ismone,siais laikais filmai remti yspudingais spec efektais patys filmai bedvasiai,o tada turejo issisukti be efektu,bet didesni demesi sutelkdavo i turini.Geras filmas,labai patiko.Senas kinas niekada nenuvilia,jau daug kartu teko isitikinti.
 5. Kerole 12 liepos 2018 01:44
  1. +1
  Tikrai geras filmas. Kaip tokių metų tai tikrai wow!Labai patiko ir filmas ir visi tie vaidinantys žmonės.Tikrai įdomiai susižiūrėjo.
 6. Barbeque 11 liepos 2018 22:31
  1. +1
  Amerikos siaubo klasika filmas šokiraves daug žmoniu savo laiku American Horror story Freak Show buvo paremtas šituo filmu. Kai žiurėjau budamas vaikas tai labai išgasdino pabaiga:)